Warsztaty dla młodzieży - oddech, głos, ciało, teatr

17 listopada – 18 grudnia 2023 
poniedziałek |
17:00 – 19:00
Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Koreańska 1a
młodzież w wieku 13-15 lat

Cykl warsztatów skierowany do młodych osób zainteresowanych odkrywaniem lub pogłębianiem własnych umiejętności z różnorodnego obszaru.

Podczas zajęć uruchomimy świadomy oddech, wzmocnimy głos i poruszymy ciałem, korzystając z innych sposobów niż te, które znamy na co dzień. Przyjrzenie się tym trzem aspektom ułatwi nam przejście ćwiczeń z obszaru teatralnego. W ramach całej serii spotkań uczestniczki i uczestnicy poznają ćwiczenia wspomagające relaksację, podstawowe metody teatralne, a także pogłębią wiedzę na temat własnego ciała, jego potrzeb oraz możliwości. W ostatnim bloku zajęć skupimy się na uruchomieniu wyobraźni wykorzystują różnorodne narzędzia teatralne. Warsztaty zostały zaplanowane w taki sposób, aby każda z osób uczestniczących miała szansę odkryć to, co jest w danym momencie dla niej najbardziej istotne i przydatne oraz pogłębić tą wiedzę poprzez różnorodne ćwiczenia.

27.11 – Blok I – oddech i ciało – ćwiczenia angażujące i pogłębiające świadomy oddech. Wprowadzenie do warsztatów, poznanie różnorodnych sposobów relaksacji poprzez oddech.

04.12 – Blok II – głos – ćwiczenia skupiające się na głosie, jego sile, sposobie jego użycia, zarówno w kontekście sytuacji codziennych, jak i w ramach teatralnych.

11.12 – Blok III – ciało – ćwiczenia eksplorujące możliwości fizyczne, zarówno poprzez pogłębienie ruchu, który pojawia się na co dzień, jak i teatralnego ruchu scenicznego oraz elementów rytmiki i tańca intuicyjnego.

18.12 – Blok IV – podstawowe ćwiczenia teatralne – ćwiczenia angażujące ciało, oddech, głos oraz wyobraźnię. Każda z osób uczestniczących będzie miała możliwość eksploracji obszaru, który podczas serii zajęć zainteresował ją najbardziej.

Efektem końcowym mogą być indywidualne etiudy teatralne zaproponowane przez każdą z osób uczestniczących.

Prowadząca

Zuzanna Dobrzańska

prowadzę warsztaty o tematyce samorozwoju, jak i elementów teatralnych. Współpracuję z fundacjami w całej Polsce oraz zagranicą. Przeprowadziłam serię warsztatów dla młodzieży w Ukrainie, prowadzę grupę teatralną w szkole demokratycznej „Pozytywka” we Wrocławiu. Współpracowałam przy międzynarodowym projekcie teatralnym Lelenfant, pełniąc rolę instruktorki artystycznej. Na co dzień współpracuję z teatrami alternatywnymi o tematyce społecznej, m.in. Teatrem Węgajty, wcześniej Fundacją Jubilo w ramach Instytutu Grotowskiego. Uczestniczę w różnorodnych warsztatach, m.in. teatralnych w Serbii. Od 2021 roku uczestniczę w serii warsztatów skupionych wokół dźwięku, głosu i polifonii gruzińskich VoiceLAB w Instytucie Grotowskiego. W wolnym czasie uwielbiam śpiewać (szczególnie z ludźmi), przebywać z naturą oraz podróżować. 

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz lub telefonicznie pod numerem 511 380 078.

Działanie realizowane w ramach zadania „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ -BROCHÓW 2022-2023” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl.

ciesząca sie dziewczyna kolaż cyfrowy
Skip to content