Fundacja „Made in Brochów”

Na zdjęciu widać przykucniętą kobietę, która ma pomalowany nos i policzki, tak by przypominała myszkę. Kobieta się uśmiecha, naokoło niej stoją skupione dzieci również pomalowane w różne zwierzątka.

O nas

Fundacja „Made in Brochów” powstała w 2015 r., ale już wcześniej jej fundatorki działały w środowisku lokalnym wrocławskiego Brochowa. Inspiracją do podjęcia działań i nawiązania współpracy była chęć stworzenia okazji do wspólnego działania, uaktywnienia i zintegrowania brochowskiej społeczności.

Naszym głównym celem jest prowadzenie działań zwiększających możliwości rozwoju społeczeństwa poprzez polepszenie dostępu do edukacji, kultury, jak również wspieranie aktywności twórczej oraz upowszechnianie idei społeczeństwa obywatelskiego. Realizujemy go głównie poprzez organizację imprez, warsztatów, spotkań o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, artystycznym, edukacyjno-rozwojowym, cyklicznych bądź jednorazowych. To działania animacyjne środowiska lokalnego, inicjujące i utrwalające integrację społeczności lokalnej wrocławskiego osiedla Brochów, pogłębiające jej lokalną tożsamość, jak również mobilizujące do obywatelskiej aktywności. W ten sposób promujemy twórczy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego, działamy na rzecz budowania społecznego kapitału osiedla, szerzymy ideę wolontariatu, pracy społecznej i odpowiedzialności za wspólną przestrzeń życiową, zarówno w wymiarze estetycznym jak i w celu wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa i polepszenia komfortu życia.

Idea

W ciągu ostatnich lat liczba Brochowian znacznie się powiększyła, co jeszcze bardziej napędza nas do działania, ale też generuje mnóstwo potrzeb kulturalnych, edukacyjnych, na rzecz sąsiedzkiego porozumienia. Pragniemy, aby mieszkańcy twórczo spędzali i współtworzyli wolny czas, dzieląc się swoimi pasjami, historiami, marzeniami. Chcemy również zainspirować inne społeczności lokalne z Polski i zagranicy, nawiązywać z nimi współpracę przy realizacji działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych, obywatelskich. Swoimi działaniami budujemy autentyczne relacje i silne więzi sąsiedzkie, a „sąsiedztwo” wraz z każdym działaniem nabiera innego, głębszego i szerszego wymiaru.

Katarzyna Słysz-Michońska
Prezeska Zarządu Fundacji „Made in Brochów” w latach 2015-2020

Zarząd

Dorota  Kozakiewicz-Brol
Prezeska Zarządu

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, radczyni prawna z 10-letnim stażem, zapalona fotografka w trakcie kursu fotografii we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych, animatorka społeczna. Z Fundacją związana od 2018 roku, początkowo jako wolontariuszka prowadząca m.in. cykl zajęć dla najmłodszych Poczytajki – inspirowanie przez czytanie, obecnie jako prezeska Fundacji. Prywatnie mama 6-letniej Lilki oraz pasjonatka dobrego kina.

Agata Fogler
Członkini Zarządu

Pedagożka, od 15 lat pracuje z niezwykłymi przedszkolakami. Zafascynowana edukacją w przestrzeni miejskiej i pod drzewami wierzy, że najlepiej uczy się poza szkołą. Lubi dawać rzeczom nowe życie, tworzyć coś z niczego i robić na szydełku.

Ewelina Seklecka
Członkini Zarządu

Wieloletnia działaczka organizacji pozarządowych, prowadzi warsztaty kompetencji miękkich dla dzieci i dorosłych. Ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, Szkołę Treningu Grupowego, Kurs Analizy Transakcyjnej, Podyplomowe Gender Studies PAN, jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w metodzie Lowena. Kocha literaturę piękną, Scrabble, naturę i jogę.

Magdalena Młodzianowska-Chilmon
Członkini Zarządu

Etnolożka (Uniwersytet Wrocławski), animatorka kultury (SKIBA – specjalizacja arteterapia, taniec); instruktorka najmłodszej grupy dziecięcej w Reprezentacyjnym Dolnośląskim Zespole Pieśni i Tańca „Wrocław” oraz Członkini Zarządu Stowarzyszenia RDZPiT „Wrocław”. Współorganizatorka czterech edycji Wrocławskiego Festiwalu Chustowego #nicminiewisi. Mama wesołej dwójki, zafascynowana chwastami.

Skip to content