tel. 511 380 078 Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej fundacja@madeinbrochow.wroclaw.pl

Jesienią w Brochowskim Centrum Aktywności Lokalnej

Zapraszamy do uczestnictwa w jesiennych aktywnościach w Brochowskim Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Koreańskiej 1a we Wrocławiu.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbywają się w Centrum przy ul. Koreańskiej 1A.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wybranych aktywności.
Pełen g
rafik i jeszcze więcej warsztatów i wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zajęcia z cyfryzacji

W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE 2020 GODZ. 17:00 – 19:00

Obsługa komputera, smartfona i internetu – zajęcia praktyczne.
Czy czasem czujesz, że nie nadążasz za technicznymi nowinkami? Czy chciałbyś to zmienić i nauczyć się lub podszkolić umiejętność korzystania z komputera, internetu, poczty elektronicznej, obsługi smartfona, tworzenia katalogów ze zdjęciami na komputerze? Czy masz co najmniej 44 lata? Te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Bez zapisów.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Latarnicy 2020”.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Odetchnij warsztaty relaksacyjne

W KAŻDY WTOREK W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE 2020, GODZ. 17.45– 19:00

Zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty podczas, których będziemy się rozluźniać, skupiać na sobie, odprężać i koić. Skorzystamy ze sprawdzonych metod zaczerpniętych z jogi, metody Lowena, medytacji.
Jeśli potrzebujesz
zrelaksować się, dokucza Ci stres i napięte mięśnie weź ze sobą duży ręcznik, strój, który nie będzie ograniczał ruchów i po prostu przyjdź. Własna mata jest mile widziana.
Warsztaty są otwarte nie trzeba się zapisywać:)
Prowadząca: Ewelina Seklecka- pedagożka, trenerka umiejętności psychospołecznych, miłośniczka jogi. Ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, Szkołę Treningu Grupowego, Kurs Analizy Transakcyjnej, kurs medytacji Vipassana, jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w metodzie Lowena

Bez zapisów.
Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów” *
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Twarz przyrody – wystawa i warsztaty

PIĄTEK 16 PAŹDZIERNIKA 2020 r. godz. 17.00

Jak mówi artystka Anastasia Kovaleva wystawa tworzy florystyczny świat, w którym wśród kwiatów i liści rozkwitają motyle, papugi czy ryby. To świat rządzący się prawem najdziwniejszych niespodzianek i ciekawostek, subtelnie wprowadzający widza w swoje zaskakujące meandry. Wystawa składa się z bardzo różnych technik i styli, balansujących pomiędzy klasycznym przedstawieniem botanicznej ilustracji a abstrakcyjnym kolażem.
Tworząc niezwykłe wizje, nowe style, florystyczne aranżacje w niesamowitych kolorach, mieszając suche rośliny wraz z tkaniną, papierem i szkłem, artystka tworzy nowy gatunek sztuki- florystyczny kolaż. Jej prace złożone z malutkich kawałków różnorodnych roślin, nakładanych po kilka i kilkanaście warstw, tworzą bardzo realistyczne obrazy dając złudzenie, że to klasyczne malarstwo farbami. Najbardziej pracochłonne kolaże zajmowany artystce 2 miesiące pracy.
Anastasia Kovaleva ur. 24.09.1988 roku jest absolwentką Wydziału Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (2018). Ukończyła Liceum Plastyczne w Mogilevie (Białoruś), specjalizacja sztuka florystyczna. Kolażem zajmuje się ponad 15 lat. Do swoich prac wykorzystuje różne materiały, a w szczególności naturalne: suszone rośliny, kwiaty, nasiona, papier, tkaniny. Inspiracje do tworzenia czerpie bezpośrednio z natury. Najważniejszą częścią twórczego procesu to poszukiwanie rożnych materiałów i możliwości łączenie ich w rożnych kombinacjach. W swoich obrazach łączy tradycyjną japońską technikę „Oshibana” ze współczesną sztuką kolażu. Prace artystki wielokrotnie były nagradzane w Japonii i Korei w kategorii: kompozycje naturalne. W 2015-2017r. zajęła 2 miejsce na prestiżowym konkursie florystycznym na International Korea Pressed Flower Contest w Gurye (Korea Południowa).

Wystawie towarzyszą warsztaty plastyczne inspirowane twórczością artystki.


Zapisy na warsztaty: fundacja@madeinbrochow.wroclaw.pl

Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów” *
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Trening kontroli złości

CZWARTEK 22 PAŹDZIERNIKA 2020 r. godz. 17:00

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do trenowania kontroli złości. Trening Kontroli Złości jest jednym z komponentów Treningu Zastępowania Agresji, opracowanego przez prof. Eve L. Findler. Trening skierowany jest do wszystkich, którzy chcą się nauczyć kontrolowania własnej impulsywności.
Celem warsztatu jest nauka powstrzymania powstałego w organiźmie pobudzenia pod wpływem złości lub gniewu, po to aby dać sobie możliwość zastanowienia się nad wyborem właściwego w danej sytuacji zachowania. Trening uczy dzieci i młodzież eliminowania niewłaściwych zachowań (agresja) oraz wskazuje jak tego dokonać.
W części teoretycznej będziemy definiować pojęcia takie jak agresja i przemoc oraz wskazywać różnice między nimi.
W części praktycznej uczestnicy przechodzą przez sześć kroków, które składają się na trening.
 1. Wyzwalacze zewnętrzne i wewnętrzne – co wywołało moją złość i jakie myśli (potęgujące złość) pojawiły się wtedy w mojej głowie?
 2. Sygnały z ciała – gdzie w moim ciele mieszka złość?
 3. Reduktory – co mogę zrobić, aby obniżyć napięcie w ciele?
 4. Monity – co mogę pomyśleć, aby się uspokoić?
 5. Konsekwencje agresji – co by było gdybym w tej chwili zachował/a się agresywnie?
 6. Samonagrodzenie – jak mogę nagrodzić się za opanowanie złości?

Czas trwania ok. 90 min.

Prowadząca: Krystyna Winnicka-Kowalska http://www.dpc-winnicka.pl/
Pedagog z dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Certyfikowany Coach Agression Replacement Training– certyfikacja, odporność Psychiczna MTQ48 – certyfikacja

Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów” *
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Ruch to zdrowie. Także po 50tce!
Zajęcia z fizjoterapeutą

W KAŻDY CZWARTEK PAŹDZIERNIKA 2020 r. godz. 9:00 – 10:00

“TRENING MEDYCZNY“- skierowany do osób starszych i nie tylko. Zajęcia wzmacniające kończyny dolne i górne, poprawiające koordynację ruchową, a także zwiększające zakres ruchomości w stawach, które pozwolą cieszyć się sprawnością fizyczną, a także pozostać osobą niezależną w codziennych czynnościach. Wykonywać będziemy także ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz oddechowe, które pomogą w zniesieniu napięcia mięśniowego oraz pozwolą zwiększyć zakres ruchu. Pozostanie w dobrej formie człowieka do późnej starości jest zasługą dobrej kondycji fizycznej i systematycznej aktywności ruchowej.
Trening zalecany przy: bólach kręgosłupa, chorobach reumatycznych, chorobach układu krążenia, nadwadze, cukrzycy, nietrzymaniu moczu.
Bez zapisów.
Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów” *
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Zajęcia poprowadzi: Tomasz Maczugowski – fizjoterapeuta oraz instruktor narciarstwa
„Jako czynny fizjoterapeuta nieustannie jeżdżę na specjalistyczne kursy dokształcające, podnoszące moje umiejętności, poznaję nowe techniki pracy z pacjentami, po to by móc lepiej pomagać swoim pacjentom. Stanowi to dla mnie największą satysfakcję. Duży nacisk w swoich działaniach kładę na profilaktykę, a więc aktywność fizyczną. Na moich zajęciach nigdy nie będzie nudno, a gwarantuję poprawę samopoczucia i humoru.”

Magiczny świat Indian Ameryki
– magia masek

PIĄTEK, 23 PAŹDZIERNIKA 2020 r. godz. 17:00

Zapraszamy dzieci od lat 7 na magiczne zajęcia, podczas których dowiemy się więcej o użyciu masek przez różne ludy Ameryki i wykonamy własne maski.
Maski różnych, tubylczych narodów Ameryki, powszechnie nazywanych Indianami, to bardzo szczególny rodzaj przedmiotów magicznych. Użycie masek w kulturze Indian jest równie częste jak malowanie czy tatuowania ciała. Ich zadaniem było najczęściej wyobrażenie jakiegoś, na ogół mitycznego zwierzęcia lub ponadnaturalnej istoty. Maski wykonywano najczęściej ze skóry zwierząt, plecionki lub drewna, dekorując je dodatkowo muszlami, trawami czy liśćmi oraz malując barwnikami naturalnymi, jak np. kolorowe glinki czy też soki roślinne. Następnie tańczono w nich podczas uroczystości świątecznych, często przedstawiając sceny z polowań lub opowiadając o ważnych dla danej społeczności wydarzeniach.

 

Zajęcia poprowadzi Dr Renata Faron – Bartels, nauczycielka plastyki i archeolog-amerykanista. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Freie Universität w Berlinie. Wieloletni wykładowca w zakresie historii społeczeństw tubylczych Ameryki w Wyższej Szkole Filologicznej i Instytucie Filologii Romańskiej we Wrocławiu. Od 1995 r. rozpoczęła swoją przygodę z archeologią Peru, którą kontynuuje do dziś i gdzie prowadzi własne projekty badawcze. Jej fascynacją są podróże (m.in. Peru, Meksyk, USA) oraz poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultury, a relaksem muzyka, kino, rysunek i malarstwo. Jej ogromna pasja, jaką są ludy tubylcze obydwu Ameryk, przyczyniła się do założenia w 2020 roku Fundacji naukowo-badawczej – Mundus, mającej za cel zgłębianie i propagowanie wiedzy o Amerykach, ich społeczeństwach i kulturze. Obecnie jest w trakcie publikacji kolejnej książki, zatytułowanej „Złote cywilizacje Ameryki”, przygotowanej na zlecenie PWN.

Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów”
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

 

Zajęcia poprowadzi Dr Renata Faron – Bartels, nauczycielka plastyki i archeolog-amerykanista. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Freie Universität w Berlinie. Wieloletni wykładowca w zakresie historii społeczeństw tubylczych Ameryki w Wyższej Szkole Filologicznej i Instytucie Filologii Romańskiej we Wrocławiu. Od 1995 r. rozpoczęła swoją przygodę z archeologią Peru, którą kontynuuje do dziś i gdzie prowadzi własne projekty badawcze. Jej fascynacją są podróże (m.in. Peru, Meksyk, USA) oraz poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultury, a relaksem muzyka, kino, rysunek i malarstwo. Jej ogromna pasja, jaką są ludy tubylcze obydwu Ameryk, przyczyniła się do założenia w 2020 roku Fundacji naukowo-badawczej – Mundus, mającej za cel zgłębianie i propagowanie wiedzy o Amerykach, ich społeczeństwach i kulturze. Obecnie jest w trakcie publikacji kolejnej książki, zatytułowanej „Złote cywilizacje Ameryki”, przygotowanej na zlecenie PWN.

Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów” *
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

 

Na głos – warsztaty wokalne

 

CZWARTEK  29 PAŹDZIERNIKA 2020 r. godz. 17:00

Zapraszamy osoby w wieku od 12 do 120 lat na warsztaty wokalne, zdrowego oddechu i emisji głosu oraz indywidualnych i grupowych improwizacji wokalnej.
W programie:
 • przygotowanie całego instrumentu- ciała,
 • integracja, relaksacja i zwiększenie otwartości uczestników poprzez kreatywne ice breakery i zabawy teatralne
 • praca nad powrotem do naturalnego, pełnego oddechu
 • elementy pracy emisyjnej w technice MIX/ SLS (speach level singing) z elementami techniki bel canto
 • grupowa improwizacja wokalna w formie Circle song
 • improwizacje indywidualne na bazie Circle Song oraz z wykorzystaniem technologii Loop Station.

 

Prowadząca: Eunika Erickson– dumna Wrocławianka, a od niedawna i mieszkanka urokliwej dzielnicy Brochowa. Absolwentka filologii klasycznej oraz wokalistyki jazzowej. Swoje umiejętności kształtowała pod kierunkiem mistrzów sztuki wokalnej jak m.in. Roger Treece, Marek Bałata, Inga Lewandowska. Występowała jako wokalistka solowa z wieloma grupami muzycznymi, m.in. Jazzozwierz, Chór gospel „Z miłości”, aktualnie aktywna w zespole „Hay Giraffes!” oraz projekcie muzyczno-poetyckim „KOI”. Od dekady prowadzi indywidualne lekcje śpiewu rozrywkowego oraz grupowe warsztaty wokalne i umuzykalniające z elementami improwizacji, a także warsztaty kulturoznawcze i językowe w trzech najbliższych jej językach (polski, angielski, nowogrecki). Pracuje z ludzkim głosem oraz słowem mówionym i pisanym w ramach regularnych zajęć w ośrodkach kultury oraz warsztatów specjalnych towarzyszących wydarzeniom kulturalnym i Festiwalom (m.in. Slot Art Festival, Voicingers, Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona”). Aktywny tłumacz języka angielskiego. Pasjonatka dźwięków i słowa, amator sportów zespołowych i strategicznych gier planszowych, żona Samuela, mama miesięcznego Eliama.

Zapisy: fundacja@madeinbrochow.wroclaw.pl

Warsztat realizowany w ramach projektu „sCAL-MY Brochów” *
Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Zdrowie na tapecie – warsztaty uwalniania stresu na Brochowie

W KAŻDĄ ŚRODĘ PAŹDZIERNIKA 2020 r. godz. 17:00 -19:00

Zapraszamy na cykl spotkań poświęconych naturalnym i prostym metodom uwalniania stresu.
Prowadzące warsztaty – Dorota Bartoszewicz i Katarzyna Sobiszewska – podzielą się wiedzą i sposobami na pozbywanie się nagromadzonego codziennego stresu. Uczestniczki i uczestnicy przejdą etapami przez kolejne metody oczyszczania organizmu z napięć i toksyn skumulowanych w ciele i umyśle.
Każda osoba wyjdzie z warsztatów z doświadczeniem i konkretnym narzędziem do samodzielnego działania zarówno z zakresu zapobiegania jak i przywracania równowagi emocjonalnej. 
Spotkania są skierowane do osób dorosłych.
Zalecamy luźny strój i wygodne obuwie.
Zapisy: dorotabartoszewicz@o2.pl  / tel. 661 252 851
Partnerem projektu jest  Centrum na Przedmieściu i Made in Brochów.

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty.
Dołącz do wydarzenia i dowiedz się więcej tutaj

 

Organizator

* Warsztaty realizowane w ramach projektu
„sCAL-MY Brochów” są
współfinansowane ze środków Gminy Wrocław