Sąsiadujemy na Brochowie 2019

Sąsiadujemy na Brochowie to seria wydarzeń kulturalnych, animacyjnych i integracyjnych realizowanych w partnerstwie ze Strefą Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy.

Plakat akcji. Na szarym tle widnieją napisy "Sąsiadujemy Na Brochowie", data oraz napis "Porozumienie międzygrządkowe" Kompozycję dopełniają skrzynka ziemniaków, butelka soku oraz sadzonka kwiata
Na zdjęciu widać tył głowy z wiankiem zrobionym z polnych kwiatów.

fot. Alicja Kielan

21 czerwca 2019 r.

Noc Świętojańska

19.30-23.00 ogródek Restauracji Brochów (ul. Centralna 32), Park Brochowski (ul. Konduktorska)

Przed nami magiczny wieczór, pełen pradawnych historii i klimatycznych dźwięków. Zapraszamy do wspólnego plecenia wianków i warkoczy. Gdy nadejdzie czas nasze brochowskie aktorki – babcie, matki i córki – poprowadzą nas korowodem po Parku Brochowskim i zaproszą na plenerowy spektakl „Od świtu do zachodu słońca”, przygotowany specjalnie na tę okazję.
Na zakończenie coś wyjątkowego – nocna gra terenowa w Parku Brochowskim. Prowadzeni fragmentami „Legendy o kwiecie paproci” I. Kraszewskiego obejrzymy instalacje świetlno-dźwiękowe traktujące o kondycji współczesnego człowieka.

Na zdjęciu widać tańczące, uśmiechnięte pary.

fot. Alicja Kielan

27 lipca 2019 r.

Kolejarska potańcówka

17.00-22.00 skwer przy ul. Laotańskiej (róg Semaforowej i Centralnej)

Brochów koleją stoi! To dziś druga co do wielkości stacja towarowa w Polsce, a i w skali europejskiej klasyfikuje się ją jako jedną z największych. Mieszkało i wciąż mieszka tu wielu kolejarzy, dla których wznoszono dedykowane budynki z czerwonej cegły. W lipcu będziemy odkrywać kolejowe tradycje. Zaczniemy od wspominek świadów i uczestników kolejarskich potańcówek z lat 50-60 ubiegłego wieku. Finałem tego wieczoru będzie potańcówka przy dźwiękach prawdziwej orkiestry kolejarskiej!

Na zdjęciu widać suto zastawiony stół. Wiele osób się nad nim pochyla, nakładając sobie smakołyki.

fot. Alicja Kielan

24 sierpnia 2019 r.

Porozumienie międzygrządkowe

15:00-19:00 ul. Koreańska 1a, obok instalacji artystycznej „Fotoplastykon”

Zapraszamy do udziału w kiermaszu przetworów, kiszonek, warzyw, owoców, wypieków i innych domowych wyrobów. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną warsztaty z tworzenia kompozycji kwiatowych, pieczenia podpłomyków, kiszenia. Działkowcy zabiorą nas też na spacer po ogródkach i podzielą się swoimi międzygrządkowymi doświadczeniami. Na koniec dnia odpoczniemy przy plenerowym pokazie filmu „Smak curry”.
Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji!
Do zobaczenia na Brochowie!

Galeria zdjęć na facebooku

Logotyp Fundacji Made in Brochów
Znak Sąsiadujemy na Brochowie
Znak Strefy Kultury Wrocław

Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content