Sąsiadujemy na Brochowie 2018

Seria wydarzeń kulturalnych realizowanych wspólnie ze Strefą Kultury Wrocław.

Punktem wyjścia do działania jest instalacja „Fotoplastykon“ przy ulicy Koreańskiej 1A autorstwa Roberta Pludry we współpracy z Katarzyną Moszczyńską, która powstała w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 „Wrocław – wejście od podwórza”.

Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji! Wszystkie bezpłatne i otwarte.

Plakat akcji. Na szarym tle w lewym rogu różowy napis "Sąsiadujemy na" i duże różowe litery rozrzucone pomiędzy obrazkami: ławką, śmietnikiem, wycieraczką, drzwiami tworzące napis "Brochowie"

12 maja 2018 r.

Parada Sąsiedzka

16.00 podwórko przy ul. 3 Maja 12 we Wrocławiu.

Tegoroczna odsłona Sąsiadujemy na Brochowie rozpocznie się barwnym, dźwięcznym i roztańczonym sąsiedzkim pochodem po podwórkach wzdłuż ulicy Chińskiej i 3 Maja. Zapraszamy wszystkich sąsiadów do wspólnego tańca i gier podwórkowych, do zabawy przy tworzeniu kolorowych instrumentów i strojów. Spędzimy to popołudnie na podwórkach poznając się wzajemnie i współpracując podczas warsztatów rękodzielniczych.

Na zdjęciu widać grupę uśmiechniętych osób

10 czerwca 2018 r.

Pchli targ

10.00-15.00 podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Może stylowa lampa na nocną szafkę? Parę bibelotów, stoliczek, od dawna poszukiwane płyty winylowe? A może wiosenny płaszczyk dokładnie w takim kolorze, a do tego, jak znalazł, ręcznie wykonana biżuteria? Ileż skarbów można znaleźć na sąsiedzkim pchlim targu! Kupno, sprzedaż, wymiana – jak kto woli, targowanie się dozwolone, a nawet wskazane. W międzyczasie żywe rozmowy, bezgotówkowa wymiana uśmiechów i moc serdecznych uścisków rąk zacieśniających więzi nie tylko handlowe.

REGULAMIN PCHLEGO TARGU – plik pdf. – otwiera się w nowym oknie

Tłum ludzi na kamienicznym podwórku. Jest ciemno ale lampki rozwieszone pomiędzy budynkiem a drzewami rozświetlają podwórko

23 czerwca 2018 r.

Kino plenerowe

21.00-23.00 skwer przy ul. Laotańskiej

Pokazy filmowe dla mieszkańców Brochowa.
Duży ekran, leżaki, koce i dobry film -niespodzianka. Idealny dla dorosłych i dzieci. Gwarantowana świetne towarzystwo i wakacyjna atmosfera.

Dwie osoby siedzą na krzesłach rozstawionych na chodniku. Przed nimi na stołach leża rysunki, nad którymi pracują.

14 lipca 2018 r.

Plener malarski i pokaz filmowy

13.00-18.00 podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie
20:00 Dworzec Wrocław Brochów

Podczas otwartego pleneru malarskiego podejmiemy próbę spojrzenia na brochowskie podwórko oczami Vincenta van Gogha, jednego z największych impresjonistów. Spotkajmy się przy sztalugach i uchwyćmy pędzlem tę jedną niepowtarzalną chwilę, by uwiecznić ją na papierze. Jak mówił Van Gogh „(…) tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy… „. Plener dla wszystkich, w każdym wieku, dla tych już malujących i dla tych, co pierwszy raz. Wisienką na torcie podanym na zakończenie tej artystycznej uczty będzie wieczorna projekcja filmu „Twój Vincent”.

Wiele osób siedzi przy stole ustawionym w plenerze.

28 lipca 2018 r.

Biesiada z potańcówką

19.00 podwórko przy ul. 3 Maja 12

Czas dzielony wspólnie to coś, czego bardzo brakuje nam na co dzień. Jest zatem plan na sobotni, lipcowy wieczór… Niech ten dzień będzie świętem nas wszystkich. Spotkajmy się o zmierzchu na podwórku przy ogromnym stole biesiadnym, zastawionym potrawami z naszych domów. Pożartujemy wspólnie, wymienimy się uwagami na temat sytuacji światowej gospodarki. Potem wymyślimy przyśpiewki, wzniesiemy toasty… i pobawimy się przy muzyce na żywo romskiego zespołu Romani Bacht. Będzie wesoło, kolorowo, energetycznie i… sąsiedzko!!!

Na zdjęciu na trawniku, przed budynkiem stoi kobieta i gra na saksofonie. Za nią na schodach przysiadła osoba przebrana za smoka.

8 września 2018 r.

Rodzinna gra miejska „Gdzie jest Brochuś?”

11.00 Park Brochowski, przy fontannie

Czy wiecie, że na Brochowie mieszka smok? Brochuś, smok ziejący ogniem, najstarszy i jednocześnie najbardziej cukierkolubny mieszkaniec Brochowa, od XVIII w. na diecie vege, wciąż czynny zawodowo. Wszystkich śmiałków, którym niestraszne spotkanie z gromko pochrapującym smokiem, zapraszamy na poszukiwania jego miejsca zamieszkania. Cukierki schowamy na wszelki wypadek głęboko w kieszeniach i podążymy śladami Brochusia, który odkryje przed nami dawny Brochów. To przygoda dla dużych i małych, pełna wyzwań, zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji.

Sąsiedzkie Spacery

Więcej informacji o spacerach oraz terminy na stronie Strefy Kultury

Wydarzenia są bezpłatne.

Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji!

Do zobaczenia na Brochowie bliżsi i dalsi sąsiedzi!

fb / sasiadujemy
fb / madeinbrochow
www.strefakultury.pl

Pamiętajcie też, że wydarzenia mogą ulec zmianie ze względu na pogodę albo ważne sąsiedzkie sprawy.

Logotyp Fundacji Made in Brochów
Znak Sąsiadujemy na Brochowie
Znak Strefy Kultury Wrocław

Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content