Sąsiadujemy na Brochowie 2017

Seria wydarzeń kulturalnych realizowanych wspólnie ze Biurem Festiwalowym Impart 2016.

Projekt ma na celu aktywizację mieszkańców Brochowa, szczególnie mieszkających w pobliżu instalacji „Fotoplastykon – galeria audiowizualna” Roberta Pludry, przez stworzenie im możliwości wzajemnego poznania się w procesie podwórkowych działań. Polegają one na wspólnych zajęciach warsztatowych związanych z drobnymi pracami ogrodniczymi wokół instalacji, wspólnym gotowaniu oraz działaniach plastycznych. Uzupełnione o grę miejską prowadzącą przez najciekawsze miejsca na Brochowie oraz spacery podwórkowe z przewodnikiem oraz projekcje filmowe na podwórku, w którym stoi „Fotoplastykon” staną się podstawą dla lepszego zrozumienia historii miejsca i jego mieszkańców oraz zaangażowania w lokalnie istotne sprawy.

Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji! Wszystkie bezpłatne i otwarte.

Za zdjęciu kobietya przymocowuje do metalowego płotu rośliny posadzone w plastikowych, poucinanych butelkach. Towarzyszy jej dziecko.

20 lipca 2017 r.

I Koty za płoty

16.30-20.00 podwórko przy ul. Koreańskiej 1A, przy Fotoplastykonie

Kwietniki, kwietniczki !!! Wraz z mieszkańcami Brochowa podejmiemy próbę ożywienia podwórka. Podarujemy drugie życie zużytym: oponom, paletom, skrzynkom, butelkom plastikowym, starym kaloszom. Staną się kwietnikami. Piękne, pomalowane, wypełnione ziemią staną się miłą dla oka ozdobą miejskiej przestrzeni i przytulnym domkiem dla młodych roślinek. Na płocie zazieleni się bazylia, mięta, kolorami czarować będą kwiatki.

Na trawniku stoi wielki biały ekran, głośniki i rozstawione puste leżaki

18 sierpnia 2017 r.

II Koty za płoty

17.00-19.00 podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Im więcej rąk do lepienia, tym więcej pierogów do zjedzenia. Zaprosimy mieszkańców do wspólnego lepienia pierogów na powietrzu. Nic tak nie integruje ludzi, jak wspólne przyrządzanie potraw, a później wspólne biesiadowanie. To zawsze dobra okazja do gromkich wybuchów śmiechu, do wymiany sąsiedzkich ploteczek i różnych umiejętności, wspominania. Kto nie ma wspomnień związanych z pierogami ruskimi? Kto się oprze ruskim? Ja… nie!
Pod czerwonym namiotem rozstawiony jest stół. Wiele osób pochyla się nad nim

25 sierpnia 2017 r.

III Koty za płoty

16.00-19.00 podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Stworzymy wspólnie z mieszkańcami interaktywny płot, który zachęci dużych i małych do odwiedzenia podwórka i inspirującej zabawy. Wraz z mieszkańcami zamontujemy na płocie różnego rodzaju instalacje, elementy, które nie tylko staną się dekoracją podwórka, ale stworzą mini plac zabaw.
Na stole widać sznurki, kawałki rur, taśmy klejące.

07 września 2017 r.

IV Koty za płoty

10.00-13.00 podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Pokolorujmy razem płot. Jak? A gdyby tak z pomocą kolorowych elementów stworzyć obraz na płocie? Do puzzlowania zaprosimy dzieci z klas Szkoły Podstawowej nr 80 przy ul. Polnej.
Zdjęcie grupowe bandy dzieciaków

18 sierpnia i 8 września 2017 r.

Kino plenerowe

20.30 podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Sąsiedzkie projekcje filmów w reż. S. Barei: „Przygoda z piosenką” oraz „Mąż swojej żony”.

Wydarzenia są bezpłatne.
Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji!

Do zobaczenia na Brochowie bliżsi i dalsi sąsiedzi!

fb / sasiadujemy
fb / madeinbrochow
www.strefakultury.pl

Pamiętajcie też, że wydarzenia mogą ulec zmianie ze względu na pogodę albo ważne sąsiedzkie sprawy.

Logotyp Fundacji Made in Brochów
Znak Sąsiadujemy na Brochowie
Znak Strefy Kultury Wrocław

Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content