W Polsce aż 81 % dziewczynek ma niską samoocenę. Wynik ten plasuje nas na niechlubnym 2 miejscu w światowym rankingu. To właśnie pewność siebie ma bezpośredni wpływ na dziewczyny i wykorzystanie przez nich w pełni swojego potencjału. 11 października to światowy Dzień Dziewczyny (ustanowiony przez ONZ w 2011r), w związku z czym chcemy poświęcić październik na działania wzmacniające dziewczynki, podnoszące ich samoocenę, inspirujące i budujące pozytywne siostrzane relacje. Zapraszamy do zapisów!
Warsztat o superbohaterkach, 15.10., godz. 16.00 – 19.45
Wzmacniające warsztaty superbohaterek dla dziewczynek od 8 roku życia. Jakie bohaterki z książek/filmów lubisz najbardziej? Wiesz co tak naprawdę znaczy słowo „wiedźma”? Czy Ty mogłabyś być superbohaterką? Podczas warsztatów poznamy filmowe i literackie postacie silnych kobiet i dziewczyn, cechujących się wiedzą, mądrością i mocą. Przyjrzymy się związkom tych bohaterek z naturą, zwierzętami i roślinami. Poszukamy w sobie cech superbohaterek. Stworzymy „magiczne” mikstury z ziół i naturalnych składników.
Prowadzące:
Ewelina Seklecka pedagożka,od kilkunastu lat prowadzi warsztaty kompetencji miękkich dla dzieci i dorosłych. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Kurs Analizy Transakcyjnej, Podyplomowe Gender Studies PAN, jest w trakcie Szkolenia Psychoterapeutycznego w Analizie Bioenergetyczne Aleksandra Lowena.
Ilona Zakowicz kulturoznawczyni i pedagożka, absolwentka studiów lll stopnia na UWr.
Nauczycielka akademicka, edukatorka,członkini i liderka międzynarodowych zespołów projektowych i badawczych, autorka programów szkoleń, warsztatów, gier o charakterze edukacyjnym.
Zapisy: https://forms.gle/jqL8qQBDbvtiNnsx7
Warsztat wzmacniania poczucia własnej wartości 20 października, godz. 16.00 – 19.45
Warsztaty mają na celu wzmocnić w dziewczynkach poczucie własnej wartości i wspomóc identyfikacje własnych mocnych stron. Zaczniemy od określenia różnych obszarów kompetencji, uwzględniających zarówno te stereotypowo przypisywane chłopcom jak i dziewczynkom, te o większym społecznym prestiżu jak i mniej doceniane. Zrobimy psychotesty (w oparciu o test supermocy Kosmosu dla dziewczynek), a ich wyniki posłużą jako pretekst do dyskusji w czym jesteśmy dobre, jakie umiejętności chcemy rozwijać. Następnie przygotujemy naszyjniki z naturalnych kamieni półszlachetnych, dobierając kamień w oparciu o przypisywane mu właściwości i zidentyfikowane indywidualne supermoce.
Dla kogo? Dla dziewczynek od 8 lat
Link do zapisów: https://forms.gle/2bEAvYgMmPYd3L1Q9
Prowadzące:
Agata Fogler pedagożka z 12-letnim stażem. Zafascynowana edukacją w przestrzeni miejskiej i pod drzewami wierzy, że najlepiej uczy się poza szkołą.
Dorota Kozakiewicz-Brol – prawniczka, animatorka społeczna, pasjonatka fotografii, mama. Od 2020r. współprowadząca Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej
Warsztat pozytywnego podejścia do ciała i wyglądu 23.10., godz. 10.00 – 13.45
Warsztaty ciałopozytywne dla dziewczynek od 8 roku życia w parze z bliską dorosłą kobietą (mamą, babcią, starszą siostrą, ciocią, przyjaciółką). Jaki mam stosunek do swojego ciała? Co wpływa na to jak oceniam wygląd innych i własny? Warsztaty mają wzmocnić pozytywny stosunek do ciała, ukierunkować na myślenie o ciele nie tylko w kontekście wyglądu, ale możliwości jakie nam daje, uwrażliwić na wpływ jaki ma porównywanie z innymi, zwłaszcza z nierealnymi, wyidealizowanymi obiektami ze świata wirtualnego.
Zapisy: https://forms.gle/sGRUQoHqa15HZ7yf7
Prowadzące:
Ewelina Seklecka pedagożka,od kilkunastu lat prowadzi warsztaty kompetencji miękkich dla dzieci i dorosłych. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Kurs Analizy Transakcyjnej, Podyplomowe Gender Studies PAN, jest w trakcie Szkolenia Psychoterapeutycznego w Analizie Bioenergetyczne Aleksandra Lowena.
Dorota Kozakiewicz-Brol – prawniczka, animatorka społeczna, pasjonatka fotografii, mama. Od 2020r. współprowadząca Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej
Warsztat uwalniania głosu 30.10., godz.10.00 – 13.45
Zajęcia dla dziewczynek od 8 lat w parze z mamami/siostrami/ciociami/babciami. Warsztaty mają pomóc przełamać bariery związane z wydobywaniem z siebie głosu, oswoić z naturalną ekspresją i mocą własnego głosu. Podczas zajęć będziemy rozpoznawać relację między ciałem a głosem, szukać radości w dawaniu głosu i śpiewaniu. Ponownie do zajęć zaprosimy pary: dziewczynka + bliska kobieta, wzmacniając kobiece/siostrzane więzi i wspierające praktykowanie zdobytych umiejętności poza warsztatami.
Zapisy: https://forms.gle/SJSrMw4AYH7uyudo7
Warsztaty poprowadzi Olga Lidia Kozłowska – psycholożka i psychoterapeutka. Od lat prowadzi warsztaty pracy z głosem m.in. w ramach „Drogi głosu”, „Pieśni uzdrawiające Wrocław”. Ukończyła m.in. Profesjonalne Szkolenie Psychoterapeutyczne Metodą Core Energetics, Trening Dramy, Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella.
Zajęcia realizowane w ramach projektu „Mam tę moc” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław, www.wroclaw.pl