tel. 511 380 078 Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej fundacja@madeinbrochow.wroclaw.pl

Zielony Brochów

Realizacja: 20.06.2020r. – 15.08.2020 r.

Cykl sąsiedzkich działań proekologicznych na Brochowie mających na celu zazielenienie osiedla, zachęcenie mieszkańców do siania łąk, hodowania ziół i warzyw w dostępnej im przestrzeni (ogród, działka, balkon, parapet), do wymiany roślin i sadzonek, oswajanie z ideą ogrodu społecznego, którego założenie planowane jest na nieodległą przyszłość.

Zielony Brochów to również działania edukacyjne w postaci materiałów filmowych i tutorialów dotyczących siania łąk, permakultury oraz zachęcające do prowadzenia domowych kompostowników.

Dlaczego warto hodować własny szczypiorek czy pomidory? Jak to zrobić choćby w doniczce na balkonie? Czym jest premakultura? Opowiada Magdalena Berezowska-Niedźwiedź tutaj

W
środę 22 lipca 2020 w godz. 16:00 – 19:00
czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godz. 17.00-19.00

będziemy rozdawać bezpłatne sadzonki roślin oraz wymieniać się sadzonkami i szczepkami wyhodowanymi na naszych brochowskich parapetach i w ogródkach. Uwolnij swoje szczepki i sadzonki, przygarnij nowe okazy. Wzbogać swoją zieloną kolekcję albo zacznij z nami zieloną przygodę. Razem zazieleńmy Brochów!

link do wydarzenia na FB Zielony Brochów cz. 1 i Zielny Brochów cz.2

Dlaczego warto hodować własny szczypiorek czy pomidory?
Jak to zrobić choćby w doniczce na balkonie?
Czym jest premakultura?
Opowiada Magdalena Berezowska-Niedźwiedź

Organizator

Zadanie realizowane w ramach Zielony Brochów i jest finansowany przez Gminę Wrocław